1339 Görüntüleme
KAYNAK: ORKİDE ÜNSÜR

Gotik Romantik Bir Masal…

Kısa film/belgesel çalışmalarıyla tanınan yönetmen ve senarist Orkide Ünsür’ün ilk kitabı Lâmia – Kan Bağı, Altınpost Yayıncılık’tan çıktı.
Kitap; okuyucuyu zeki, güzel, meraklı ve kafası karışık İstanbullu kahramanı aracılığıyla, Osmanlı’nın son döneminde yaşayan Türk asıllı bir vampirle tanıştırıyor. Yalnız bir genç kızın aşk özlemine, kadınlığa geçiş sürecinde yaşadığı sancılara, varoluşsal kaygılarına, ahlakî kavramları ve korkularıyla yüzleşmesine tanıklık etmeye ve yanı sıra dönemin atmosferini solumaya olanak sağlayan, bu masalsı, birden çok katmanlı ve cesur ilk roman; gerek vampir olgusuna farklı bakış ve yaklaşımı, gerekse yazarın kendine has, renkli, sevimli üslûbu ve akıcı dili sayesinde sadece türün meraklılarının değil, çok daha geniş bir kesimin ilgisini çekecek bir eser niteliğinde.

Kitabın Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/LamiaKanBagi
Kitap Fragmanı: https://youtu.be/6zZDIOXCfuQ
www.orkide-unsur.com

“Lamia-Kan BAĞI, benim daima desteklediğim, Türkiye’de çıkmasını arzu edip beklediğim türde yazılmış ve bu açıdan öncü olması gerektiğini düşündüğüm bir ilk roman. Orkide Ünsür’ün dili ise etkileyici ve oldukça sinematografik.”
Giovanni Scognamillo (Yazar, Araştırmacı, Sinema Tarihçisi, Eleştirmen, Çevirmen, Eğitmen)

Önceki Sayfa
Sonraki Sayfa
Comments

Comments are closed.